تبلیغات
HD فروش فیلم و سریال با کیفیت - اسامی تمامی انیمیشن های حاضر در اسکار

موجودی در آرشیو : بلیhttp://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0713/16.08/Monsters-University-CaffeCinema.jpg

 

آکادمی علوم و هنر سینما، ۱۹ انیمیشن بلند واجد شرایط را برای رقابت در بخش بهترین فیلم انیمیشن را اعلام کرد. در میان اسامی اعلام شده فیلم‌هایی مانند «هواپیماها» از کمپانی‌های بزرگی مثل دیزنی یا فیلم بعدی این استودیو «یخ‌زده» (که به تازگی نقدهای مثبت زیادی گرفته و آن را بسیار لذت‌بخش و بهترین موزیکال دیزنی بعد از «زیبا و هیولا»ی سال ۱۹۹۱ خوانده‌اند)، «دانشگاه هیولاها»ی پیکسار و «خانواده کرود» (با فروش ۵۷۳ میلیون دلاری در سراسر جهان) دریم ورکز انیمیشن دیده می‌شود.

برای خواندن كل نقد و بررسی روی ادامه مطلب كلیك كنید


اما اگر پای محبوبیت -حداقل با توجه به رقم فروش ۹۱۲ میلیون دلاری در سراسر جهان و امتیاز ۷۵ درصدی سایت روتن تومیتوز- پیش کشیده شود باید از «من نفرت‌انگیز ۲» استودیوی یونیورسال به عنوان سردمدار این مجموعه یاد کرد که دومین فیلم پرفروش امسال هم هست. «حماسه» محصول فاکس قرن بیستم نیز از فیلم‌های مطرح این دوره است و هایائو میازاکی با انیمیشن «باد می‌وزد»  در این دوره حضور دارد.  از غایبان اصلی می‌توان به «فرار از سیاره زمین» نام برد.

اسامی این ۱۹ انیمیشن از این قرارند:


ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی ۲

خانواده کرود

من نفرت‌انگیز ۲

حماسه

ارنست و سلستین

حقه

پرندگان آزاد

یخ‌زده

کومبا

افسانه ساریلا

نامه‌ای به مومو

دانشگاه هیولاها

پیامبر

هواپیماها

قسمت سوم فیلم معجزه پوئلا مگی: داستان قیام

ریو ۲۰۹۶: داستانی از عشق و خشم

خانواده اسمورف ۲

توربو

باد می‌وزد


این تعداد فیلم دست انتخاب‌کنندگان اسکار را باز می‌گذارد تا از این فهرست، سه تا پنج فیلم را در هفته آخر دی‌ماه امسال همراه با نامزدان دیگر بخش‌ها به عنوان نامزدان نهایی برای رقابت در اسکار ۲۰۱۴ معرفی کنند. اما به نظر می‌رسد این فیلم‌ها آنقدرها که باید موفق نبوده‌اند و هیچکدام نخواهند توانست موفقیت «بالا» از پیکسار و «زیبا و هیولا»ی دیزنی که توانستند نامزد عنوان بهترین فیلم شدند را تکرار کنند. پیکسار حاکم مطلق این رشته است و از شش دوره گذشته، پنج بار توانسته است این جایزه معتبر را تصاحب کند و از سال ۲۰۰۱ تا به حال هفت جایزه اسکار برای «پیدا کردن نمو»، «شگفت‌انگیزها»، «والی ای»، «داستان اسباب بازی ۳»، «راتاتویی»، «بالا» و «شجاع» گرفته است. محصوا امسال آن‌ها که در سرتاسر جهان ۷۴۲ میلیون دلار فروخت، از سایت روتن تومیتوز امتیاز ۷۸ درصد را گرفته است در حالی که فیلم پارسال آن‌ها، «ماشین‌ها ۲» با رقم ناامیدکننده ۳۹ درصد مواجه شده بود و البته در لیست نهایی نامزدان جایزه آکادمی نیز قرار نگرفت.

هشتاد و ششمین دوره اهدای جوایز اسکار در تاریخ یازدهم اسفندماه سال جاری توسط شبکه ای بی سی از دالبی تیاتر به صورت زنده برای ۲۲۵ کشور با اجرای الن دیجنرز پخش خواهد شد.

----------------

منبع: کافه سینما


برچسب ها: انیمیشن، پرندگان، دانلود،

تاریخ : سه شنبه 28 آبان 1392 | 11:03 ق.ظ | نویسنده : دانیال احمدیان | پسندیدم
.: Weblog Themes By BlackSkin :.